top of page

Тема № 85. Особливості будови молочної залози у інших самок.

План.

  1. Анатомія і фізіологія молочної залози вівці і кози.

  2. Особливості будови та фізіології молочної залози кобили.

  3. Особливості анатомії і фізіології свині.

  4. Особливості молочної залози суки, кішки, кролиці.

 

Матеріал даної теми найбільш повно висвітлений у підручнику Андрієвського В.Я., Смирнова І.В. в інших підручниках дещо розкиданий і неповний.

 

1. Альвеоли, молочні протоки та цистерни разом утворюють ємкісну систему вим’я. Молочна залоза вівці та кози складається з двох чітко розмежованих половин з однією дійкою на кожній. Внаслідок недостатнього розвитку підвішуючого апарату вим’я сильно відвисає, особливо в період лактації, що сприяє частим механічним по-шкодженням. Дійки у овець конусоподібні і мають по одному вивідному отвору.

2. Молочна залоза кобили розміщена в лобковій ділянці і складається з двох половин, розділених на невидимі ззовні передню і задню чверті. Кожна чверть має самостійні системи альвеол та проток, що відкриваються біля основи дійки у дві – три невеликі цистерни, які закінчуються двома – трьома отворами на верхівці дійки.

3. Молочна залоза свиней складається з 8–16 (іноді 20) залозистих часток (пакетів), симетрично розміщених по обидва боки білої лінії. Кожна така частка складається з групи залозок з вивідними протоками у дві, рідше три невеликих цистерни, які в свою чергу відкриваються двома – трьома отворами на верхівці соска.

4. Молочна залоза сук складається з 10 пакетів, розміщених симетрично. Молочних цистерн у них немає. Молочні ходи об’єднуються у 6–12 великих молочних проток, що відкриваються окремими отворами на верхівці соска.

Молочна залоза кішки скла-дається з 8-ми залозистих часток, молочні протоки у яких зливаються і відкриваються двома отвора-ми на верхівках сосків.

Молочна залоза кролиці утворена 8-ма залозистими частками.

bottom of page