Атаманюк Г.С.

Сьогодні важко собі уявити фельдшера ветеринарної медицини який би не володів прийомами родопомочі,та не вмів би лікувати тварин з акушерськими хворобами. А всього цього навчають у закладах освіти вивчаючи дисципліну «Акушерство», створюючи відповідну лабораторію «Акушерство, гінекологія і штучне осіменіння сільськогосподарських тварин». Таку лабораторію відкрили і в нашому навчальному закладі.

Історія лабораторії бере свій початок з 1958 року коли на базу державної станції по племінній роботі і штучному осіменінні сільськогосподарських тварин с.м.т Млинів було переведено Козачанський зоотехнічний технікум Звенигородського району Черкаської області і створено Млинівський зоотехнічний технікум.

На початку лабораторія акушерства гінекології і штучного осіменіння знаходилась біля тваринницьких приміщень, в нинішньому будинку лабораторії терапії. Тут вона пробула до1965 року, до завершення будівництва державної племінної станції. Після введення племстанції в дію лабораторію перевели на її територію де вона функціонувала до 2008 року.

З вересня 2008 року і по сьогоднішній день лабораторія знаходиться в головному корпусі, на другому поверсі на місці колишньої лабораторії хімії.

Першим і беззмінним завідувачем лабораторії був Дячок Василь Пахомович який очолював її з 1958 до 1985 року.

Василь Пахомович до створення технікуму працював ветеринарним лікарем державної станції по племінній роботі і штучному осіменінні сільськогосподарських тварин с. м. т. Млинів на базу якої був переведений Козачанський зоотехнікум.

Другим завідувачем лабораторії протягом нетривалого часу був Чуприна Михайло Олексійович.

Михайло Олексійович народився 3 червня 1930 року в с. Покровка Старобільського району Луганської області. З 1947 по1956 рік навчався спочатку у Старобільському зооветеринарному технікумі а потім в Харківському ветеринарному інституті.

Після навчання Чуприна М. О. працював ветлікарем МТС а з 1957року викладачем спеціальних дисциплін у Межирицькій сільськогосподарській школі Острозького району Рівненської області.

З 1961 по 1989 р. був викладачем спеціальних дисциплін Млинівського державного технікуму ветеринарної медицини, і за цей час викладав різні предмети. Після смерті Дячка В. П. у 1985 р. його призначили завідувачем лабораторії та викладачем дисципліни акушерство, де він пропрацював до 1987року.

З вересня 1987року по вересень1992року наступним завідувачем лабораторії «Акушерство» та викладачем однойменної дисципліни був Загородько Яків Овдійович. Яків Овдійович – випускник першого випуску ветеринарного відділення нашого коледжу. До приходу в коледж (технікум) в якості викладача, Яків Овдійович протягом тривалого часу був головним ветеринарним лікарем Млинівського району.

Після виходу на пенсію Загородька Я.О. у 1992 році і по сьогоднішній день завідувачем та викладачем дисципліни «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння сільськогосподарських тварин» є Мідик Анатолій Дмитрович.

Крім вище названих викладачів дисципліну «Акушерство» викладали і інші спеціалісти а саме:

  1. Зеленський Василь Степанович – 1958 – 1959 н рік;

  2. Матящук Віктор Іванович – з 1959 по 1980 роки;

  3. Пачковський Олексій Іванович – 1967р.,1991р.;

  4. Циніцький Леонід Стратонович – 1972 – 1977 роки та 1987 – 1991 роки;

  5. Михаревич Захар Федорович – 1974 – 1975 р.;

  6. Атаманюк Григорій Степанович – 1993 – 1999роки.

  7. Копчик Ігор Олегович – з 2012р по сьогодні.

Історія лабораторії продовжуватиметься ще багато років,а її матеріальна база буде постійно збагачуватись, розширюватись і вдосконалюватись, що сприятиме підготовці висококласних спеціалістів ветеринарної медицини.

Дячок В.П.

Чуприна М.О.

iсторія лабораторії акушерства

Млинівського технолого-економічного коледжу

Циніцький Л.С.

Пачковський О.І.

Матящук В.І.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now