top of page

Інструкційна картка №7

для проведення навчальної практики з дисципліни «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння сільськогосподарських тварин»

Тема: Вивчення лікарських засобів для лікування тварин з хворобами вагітності та післяродового періоду.

Робоче місце – лабораторія акушерства, ферма коледжу.

Тривалість заняття – 6 год.

Мета проведення заняття – : навчальна: ознайомитися з препаратами для лікування тварин з хворобами вагітності та післяродового періоду, вивчити способи застосування, дозування їх та обмеження при використанні лікарських засобів; виховна: сприяти розширенню професійного світогляду.

Матеріально-технічне оснащення робочого місця – зразки препаратів, інструкції по їх застосуванні, піддослідні тварини, одноразові поліетиленові рукавички, спеціальний одяг, мило, рушники, марганцевокислий калій, відра, кружки, спирт етиловий, щоденники - звіти.

Правила охорони праці:

При проведенні навчальної практики на живих об’єктах із застосуванням лікувальних засобів завжди існує небезпека отруїтися чи заразитися самому та перенести збудника хвороби від однієї тварини до іншої чи забруднити ним територію даного або сусідніх господарств. Тому необхідно дотримуватися наступних правил техніки безпеки та особистої гігієни:

  1. Працювати у спец. одязі;

  2. На робочому місці додержувати чистоти, не розливати і не розсипати лікарські речовини та різні реактиви.

  3. Забороняється пробувати речовини на смак, запах їх слід визначати обережно-флакони з лікарськими та іншими речовинами тримати на відстані.

  4. Стежити, щоб лікарські речовини не потрапляли на руки і обличчя. Якщо на шкіру попала кислота, необхідно змити її водою а потім 1% процентним розчином нашатирного спирту, а при попаданні лугу-змити водою і обробити 1 % процентним розчином оцтової кислоти. При попаданні лікарських речовин або реактивів в очі, їх швидко промивають водою.

  5. Рідини треба відміряти піпеткою з ватяним фільтром. Якщо препарат попав у рот, треба швидко сплюнути, а рот прополоскати водою.

  6. Перед заняттям коротко обрізати і гладко зачистити нігті, старанно вимити руки з милом і продезінфікувати їх;

  7. Без дозволу і відповідних вказівок викладача не розпочинати дослідження тварин та лікарські маніпуляції, користуватися виключно своїм робочим місцем;

  8. Необхідні для роботи інструменти використовувати лише після їх знезараження;

  9. Переходячи під час дослідження від однієї тварини до іншої необхідно знову підготувати руки, тварину та продезінфікувати інструменти;

  10. Після закінчення роботи усі використані інструменти, скляний посуд, вимити і знезаразити його, а матеріали (вату, марлю, тампони, одноразові інструменти та ін.) спалити;

  11. Не приносити на об’єкт заняття їжу і не приймати її, та не палити.

  12. Після виконання завдань практики прибрати робочі місця, здати одержане для заняття обладнання, старанно вимити руки з милом і знезаразити їх.

Зміст і послідовність виконання завдань.

Групу студентів розділяють на дві ланки, одна з яких займається вивченням лікарських засоби для лікування хвороб молочної залози, друга відпрацьовує на піддослідних тваринах техніку застосування даних лікувальних засобів.

Методичні вказівки щодо виконання і оформлення.

 

Завдання 1: Вивчення лікарських засобів для лікування тварин з хворобами вагітності та післяродового періоду, розгляньте зразки препаратів, визначте придатність їх та вивчіть інструкції (настанови) по застосуванню. За результатах вивчення препаратів заповніть таблицю.

Завдання 2: Відпрацюйте методику підготовки лікувальних засобів до застосування та техніку введення даних засобів хворим тваринам.

Вивчаючи інструкції і настанови по застосуванню лікувальних засобів для лікування тварин з хворобами вагітності та післяродового періоду, зверніть увагу на те як готувати цей чи інший препарат для використання хворій тварині (втирання, введення, ін’єкції, інстиляції та ін.), а при відпрацюванні техніки введення чи застосування лікувальних засобів на піддослідних тваринах відпрацюйте і методику підготовки даних засобів перед застосуванням.

Зафіксуйте тварину в станку, підготовте ділянку тіла тварини в яку за настановою (інструкцією) потрібно застосувати препарат.

Одягніть халат, фартух, нарукавники.

Помийте теплого водою з милом руки, продезінфікуйте наявні подряпини та садна розчином йоду і змажте зверху колодієм та одягніть гумові рукавички.

Відпрацюйте техніку застосування лікувального засобу на піддослідній тварині.

 

Завдання 3: у щоденнику – звіті опишіть методику підготовки тварини, лікувального засобу, та особи що проводить маніпуляцію хворій (піддослідній) тварині а також техніку маніпуляції та зробіть висновки.

 

Після виконання завдань учбової практики студент повинен:

знати:

  1. Інструкції та настанови лікувальних засобів для лікування тварин з хворобами вагітності та післяродового періоду;

вміти:

  1. готувати лікувальні засобів до застосування;

  2. застосовувати дані засоби хворим тваринам.

Захист роботи

Завдання для самостійної роботи

Підготуватися до наступної навчальної практики на тему «Хвороби новонароджених, діагностика, лікування і профілактика функціональних розладів вим’я».

Інструкційна картка складена викладачем дисципліни «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння сільськогосподарських тварин» Мідик А.Д.

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії ветеринарних дисциплін.

Протокол № __ від «___»_________________2017р.

Голова циклової комісії____________ Чорноус В.А.

bottom of page