top of page

Інструкційна картка №3

для проведення навчальної практики з навчальної дисципліни «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння сільськогосподарських тварин»

 

Тема: Акушерські інструменти та їх застосування.

Робоче місце: лабораторія акушерства.

Тривалість заняття: 6 год.

Мета проведення заняття: ознайомитись з акушерськими інструментами, навчитися готувати їх до роботи та користуватися ними.

Матеріально-технічне оснащення робочого місця: Фантом родових шляхів, консервований плід, спец. одяг акушера, акушерські інструменти, мило, рушник.

Правила охорони праці:

При проведенні навчальної практики необхідно дотримуватися наступних правил техніки безпеки та особистої гігієни:

  1.  Працювати у спец. одязі.

  2.  Перед заняттям коротко обрізати і гладко зачистити нігті, старанно вимити руки з милом і продезінфікувати їх.

  3.  Необхідні для роботи інструменти використовувати лише після їх знезараження.

  4.  Після закінчення роботи усі використані інструменти, скляний посуд, вимити і знезаразити його, а матеріали (вату, марлю, тампони, одноразові інструменти та ін.) спалити.

  5.  Не приносити на об’єкт заняття їжу і не приймати її.

  6. Не палити.

  7. Після виконання завдань практики прибрати робочі місця, здати одержане для заняття обладнання, старанно вимити руки з милом і знезаразити їх.

Зміст і послідовність виконання завдання.

Групу студентів розділяють на дві ланки, одна з яких знайомиться з акушерськими інструментами допоміжними, для відштовхування та витягування плода, а інша знайомиться з одягом акушера та інструментами для фетотомії. Потім ланки змінюються місцями.

Методичні вказівки щодо виконання і оформлення.

Самостійна робота

Завдання 1 Ознайомитись з допоміжними інструментами, навчитися підготовляти їх до роботи та користуватися ними.

Короткі методичні вказівки. Акушерські інструменти поділяють на 4 основні групи: допоміжні, для витягування плода, для відштовхування і повертання плода та інструменти для фетотомії. Ознайомтесь з інструментами та перерахуйте ті, що відносяться до допоміжних, опишіть для чого їх використовують, методи стерилізації перед операцією та в процесі роботи:

 

Допоміжні інструменти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 2: Вивчити інструменти для відштовхування і повертання плода, навчитися підготовляти їх до роботи та користуватися ними.

Методичні вказівки: щоб виправити неправильні розміщення плода при родах потрібно в першу чергу зафіксувати петлею правильно розміщені передлежачі частини плода а потім відштовхнути його в порожнину матки (в черевну порожнину) матері після чого виправити неправильне розташування його. Для відштовхування плода існують спеціальні інструменти які називаються костурами (клюками).

Якщо при родах плід повернений спиною вниз (до черева матері), або вбік правої або лівої черевної стінки, перед витяганням його потрібно повернути спиною до спини матері, для повертання плоду є спеціальний інструмент який називається ротаційною вилкою, але для повертання плода можна користуватися і костурами.

Інструменти для відштовхування плода

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 3: Вивчити інструменти для витягування плода, навчитися підготовляти їх до роботи та користуватися ними.

Методичні вказівки: Накладіть та опишіть методику накладання петлі на нижню щелепу при завороті голови в бік, потилично-ротової петлі на витягнуту голову та петлі на кінцівку при згинанні її в зап’ястному суглобі:

 

Інструменти для витягування плода:

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 4: Вивчити інструменти для проведення фетотомії, навчитися підготовляти їх до роботи та користуватися ними.

Методичні вказівки: Накладіть та опишіть методику накладання фетотома на шию плода при завороті голови набік. Опишіть методику підготовки фетотома до роботи.

Інструменти для фетотомії:

 

Пилки та ланцюговий ніж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

Завдання 5: Ознайомитись з акушерським одягом, навчитися підготовляти його до роботи.

Методичні вказівки: перерахуйте одяг акушера опишіть методику підготовки рук та відпрацюйте її.

Завдання 6: Оформлення звіту проведеної роботи у щоденнику та його захист.

Методичні вказівки: у щоденнику складіть звіт про проведену роботу зробіть висновки та захистіть дане заняття.

 

                               

 

Після виконання завдань навчальної практики студент повинен:

знати:

  1. акушерські інструменти.

  2. методику підготовки тварини - роділлі, рук акушера та акушерських інструментів до надання родопомочі;

 

вміти:

  1. готувати тварини - роділлі, руки акушера та акушерські інструменти до надання родопомочі;

  2. користуватися акушерськими інструментами.

Завдання для самостійної роботи

Підготуватися до наступної навчальної практики на тему: Патологія вагітності тварин.

Інструкційна картка складена викладачем дисципліни «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння сільськогосподарських тварин». Мідик А.Д.

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії ветеринарних дисциплін.

Протокол № __ від «___»________________2017_р.

Голова циклової комісії_______________ Чорноус В.А.

bottom of page